Diagnostika pohybového aparátu

DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU

Trápí vás bolesti zad a kloubů a žádná léčba nebyla účinná? Máte za sebou různá vyšetření a bez výraznějšího efektu? Nevíte si již rady jak své potíže řešit?

Pokud ano ozvěte se nám a my uděláme maximum pro odhalení příčiny Vašich potíží a to pomocí diagnostiky pohybového aparátu a informací od klienta tzn. anamnéza, která je základ vyšetření a jsou v ní důležité informace pro odhalení pravé příčiny bolestí.

Co je diagnostika pohybového aparátu? 

Vyšetření svalových zkrácení a oslabení, diagnostika funkčních poruch pohybového systému. Rozbor zahrnuje vyšetření statické (stoj) a dynamické (chůze) , pohyblivosti páteře a kloubního systému, vyhodnocení svalových dysbalancí, pohybových stereotypů a hypermobility.

Diagnostikou pohybového aparátu Vás provede Pavla Radová.

„Při práci se vždy snažím porozumět potřebám každého člověka, ať už ho trápí bolesti zad při sezení v práci, nebo chce ve sportu posunout svoje výkonnostní limity. Nejvíc mě baví pracovat s dechem. Správné dýchání je pohyb, který zasahuje snad do všech systémů lidského těla.
Během své praxe jsem získala zkušenosti s klienty jak po operacích tak i po zraněních nebo jen přetrvávající bolesti těla kdy z lékařského pohledu nebylo nic diagnostikováno.

Velkou část mojí klientely tvoří také sportovci, zejména z oblasti cyklistiky, běhu a fitness. Vedle běžných sportovních zranění a bolestí pohybového aparátu se zaměřuji na  správný dechový stereotyp, bez kterého svoje svoje limity posouváte velmi těžko vpřed.

Jedním z mých hlavních školitelů byl Prof. PaeDr. Pavel Kolář, Ph.D. Jsem proškolena v oblasti jeho terapeutického programu Dynamická neuromuskulární stabilizace 2018 – 2020.“ 

 • Funkční noha – 2018
 • Funkční ruka – 2018
 • Uvolnění kloubních blokád – 2018
 • Dech a diastáza – 2018
 • Axiální systém – 2017
 • Fasciální manipulace I. – 2017
 • Stabilizace kyčelního kloubu a centrace dolní končetiny – 2017
 • Svalové řetězce – 2016
 • Pánevní dno – 2016
 • Funkční pohyb – 2015
 • Dornova metoda – 2012
 • Bosu stabilizace – 2008
 • Cvičitel zdravotní a tělesné výchovy Palestra – 2003
 • Sportovní a rekondiční masáže – 1999  

Objednejte se na diagnostiku

  Techniky které používáme:

  Fasciální manipulace

  Fasciální manipulace je účinná léčba běžných bolestivých svalů, které trápí většinu populace. Pomáhá nám řešit i chronické a recidivující stavy kdy už jste vyzkoušeli mnoho a stále bez efektu.

  Poškození fascie může dlouhodobě vyústit ve velmi bolestivý problém s pohybovým aparátem. Pomocí správného vyšetření a anamnézy můžeme tělu navrátit jeho přirozený pohyb.

  Mobilizace páteře a periferních kloubů 

  Tuto léčbu používáme  při omezené pohyblivosti kloubů nebo určitého segmentu páteře.

  Mobilizace probíhá za přímé účasti klienta a kombinujeme měkké techniky spolu s mobilizací což je nejšetrnější metoda, aby nedošlo k poškození.

  Dynamická neuromuskulární stabilizace

  Je koncept využívaný ve fyzioterapii a diagnostice pohybových funkcí. Zakládá se na principu vývoje centrální nervové soustavy v průběhu prvního roku života dítěte, který vypracoval Prof. Pavel Kolář.

  Tato metoda se používá při léčbě vadného držení těla, plochonoží, bolesti zad, bolesti  v oblasti kloubů.

  Jóga a terapeutická jóga

  Zpočátku je vhodné absolvovat individuální hodiny s lektorem, aby klient pochopil principy cvičení a především dýchání.

  Ve vlastní praxi často potkáváme klienty, kteří praktikují jógu dlouhá léta, ale bohužel jejich dechový stereotyp není v pořádku neboť jim bohužel chybí právě individuální přístup a vysvětlení dané techniky s použitím korekcí od zkušeného lektora.