Naše lekce

SKUPINOVÉ LEKCE

JEMNÁ JÓGA

Jemná jógy vychází z klasické (hatha) jógy. Je zaměřena na protažení, rozhýbání kloubů a protažení zad. Podporuje správné držení těla, harmonizuje mysl a dech. Lekce je vedena v klidném tempu, jemnou odlehčenou formou. Lehce a bez napětí budeme přecházet do pozic, abyste v nich našli, co potřebujete. Nenásilným způsobem si uvědomíte důležitost dechu a sílu přítomného okamžiku. Díky tomu je jemná jóga vhodná i pro seniory a pro všechny se sníženou pohyblivostí.

SM SYSTÉM

Jedná se o léty prověřenou metodu, která funguje. Zbavte se skoliózy a výhřezů plotének bez operace! Pracujete pod vedením fyzioterapeuta, který vás učí práci lanovou gumou, spec.hůlkou a podložkou.Vyhnete se tím bolesti zad, ať už jsou způsobeny sedavým zaměstnáním,špatnými pohybovými návyky nebo po operacích.

IYENGAR JÓGA

Jóga je označení pro fyzickou, mentální a spirituální disciplínu, která má kořeny ve staré Indii. Jeden z nejpropracovanějších konceptů jógy jsou Patanjaliho Sutry. Patanjali definoval cíl jógy jako zklidnění těkavé mysli (citta vrtti nirodah).

Iyengar Yoga je klasický a tradiční styl jógy nazývaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara následovníka učení Patanjaliho.

Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán.

Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

Iyengar jóga je výjimečná systematičností postupu výuky a především čistotou metody, která se vyvinula z celoživotní každodenní fyzické a spirituální praxe Guruji B.K.S. Iyengara.

ZDRAVÁ ZÁDA

Záda jsou ústředním prvkem našeho pohybového aparátu. Jejich symetricky uspořádané svaly, kosti, šlachy a nervy umožňují vzpřímené držení těla a nespočet možných pohybů, které dennodenně provádíme. Často si to uvědomíme teprve tehdy, když nám tato pohyblivost začne v důsledku silných bolestí zad náhle chybět. Proto je velmi důležité se pravidelně o svůj pohybový aparát starat pomocí rozumně zvolených cviků a různého náčiní a nácviků správného pohybového stereotypu. Naše hodiny jsou vedeny v pomalém tempu s rozmyslem a s možností vnímat svoje tělo a ne jen bezhlavě opakovat cviky, které tělu nic nedají a tím pádem je efekt nulový.

DYNAMICKO - NEUROMUSKULÁRNÍ STABILIZACE ( DNS )

Správné dýchání je základem správně provedeného cviku. Během tohoto kurzu vám vysvětlíme proč je právě správný dech tím hlavním klíčem k fyzickému úspěchu. Naučíme vás jak ho správně používat, jak správně cvičit bez toho aniž byste svému tělu zároveň ubližovali.

JÓGA PRO DĚTI

Děti 3-6 let
Hravou formou rozvíjíme tělesný potenciál malých dětí, aby se pohyb stal nedílnou součástí jejich života.

 
Formou příběhu, pohádky, říkánky nebo písničky děti zkoušejí pozice z jogy, ale přitom také skotačí, napodobují zvířátka a květiny. cvičíme a skotačíme.
Jednotlivé jógové pozice jsou prováděny dynamicky, bez výdrže a jsou přizpůsobeny právě dětem.
Lekce není ale jen o prvcích jógy, ale i o relaxaci, veselé zábavě a hře a dotyku. Děti velmi vítají lehké masážní dotyky například na záda, chodidla. Jóga pomáhá rozvíjet fyzickou, psychickou i duševní stránku dítěte, srovnat fyzické disbalance (skolioza), trénuje soustředění/ koncentraci, respekt.
Každá lekce trvá 45 minut a lekce se postupně rozvíjejí podle schopnosti dětí.

 

Pravidla malého jogínka
Než si jdu zacvičit, dojdu si na toaletu. Prázdné břicho je na cvičení lepší než plné.
Před lekcí se trochu napiji, při cvičení ale už nepijeme a nejíme. Pití necháme v šatně.
Cvičíme v ponožkách nebo bosky.

 

 

Děti 7-9 let

Cvičení jógy dětem přináší radost z pohybu. Pomáhá jim lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Živé děti zklidní a naopak klidné děti povzbudí k činnosti. Jóga naučí děti odpočívat a čelit stresovým situacím.

Jóga dětem pomůže najít vnitřní sílu, přináší zklidnění a uvolnění, pomáhá se správným dýcháním, učí soustředění se na sebe samé.

Skrze pružné tělo děti harmonizují svoji mysl. Jóga je čas pro sebe, který pomáhá přes získání stability získat odvahu. Odvahu stát si za svým slovem a za svým cílem.

BOSU

Jakékoliv cvičení, které lze provádět na zemi, se může cvičit na BOSU® BALANCE TRAINER.

Prototypy BOSU® BALANCE TRAINER byly představeny na podzim 1999 vybrané skupině profesionálů a olympijským týmům. Reakce na BOSU® byla skvělá. Slovní reklama v nejvyšších atletických kruzích o BOSU vedla k početným objednávkám od dalších profesionálů a olympijských týmů. Naprostá shoda názorů mezi předními trenéry, trenéry v posilovně, kondičními trenéry a jejich elitními atlety byla ta, že BOSU je opravdové unikátní balanční, stabilizační tréninkové zařízení, které navždy změní sportovní a fitness průmysl.

BOSU je specificky navrženo, aby pomohlo dosáhnout rovnováhy mezi svalovými systémy posturálních a fázických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletněji než jakékoliv jiné tréninkové zařízení. S každým cvičením na BOSU vždy hledáte cestu nejmenší stálosti/odolnosti a s co nejmenší námahou!

BOSU® je chytřejším cvičení, nikoli těžším! Například, nejzákladnější cvičení na BOSU – stání oběma chodidly na “bublině”. Ihned si uvědomíme, že stání je velmi komplexní a dynamické. Tím dochází k rozvíjení centrálního nervového systému a umožňuje tak vzájemnou interakcí systémů intuitivně nalézat pozici nejmenšího odporu. Zlepšená rovnováha vštěpuje větší sebedůvěru, která vyjasňuje celkový pohled a ovlivňuje vše, co děláme.

Skrze pružné tělo děti harmonizují svoji mysl. Jóga je čas pro sebe, který pomáhá přes získání stability získat odvahu. Odvahu stát si za svým slovem a za svým cílem.

TABATA

Cvičení je zaměřené na aerobní i anaerobní pokrytí, kdy dochází k velkému zrychlení metabolismu a transformaci těla. Snažíte se zaměstnat co nejvíce svalových skupin a s tím je spojený váhový úbytek a rýsování postavy. Lektoři Vám poradí a pomůžou, jak to co nejlépe zvládnout. Celý týden se každou hodinu cvičí v hlavní fázi stejné cviky a na další týden se mění, aby vaše tělo jelo na plný plyn!

PILOXING

Poznejte nejnovější fitness program, kterému propadly hollywoodské hvězdy! Piloxing jedinečně spojuje pilates, box a tanec, a tato kombinace naprosto dokonale spaluje tuky a formuje vaši postavu. Zažijte proměnu v elegantní, sexy a výkonnou osobnost!

Piloxing spojuje výkon, rychlost a hbitost boxu s ohebností, koordinací a rovnováhou cvičení Pilates. Přidejte k tomu zábavné a sexy taneční pohyby.
Ke cvičení se používají rukavice se závažím, díky kterým si lépe vytvarujete paže a maximalizujete účinek cvičení na kardiovaskulární systém.

Piloxing vytvořila švédská tanečnice a fitness trenérka celebrit Viveca ­Jensen. Jejím cílem bylo najít sport, který by posiloval ženy fyzicky i psychicky a to se díky spojení “tvrdého” boxu a harmonického Pilates skvěle podařilo.

PILOXING BOOTY

Piloxing Booty je cvičení zaměřené na rozvoj a zpevňování hýžďových svalů, které stabilizuje, a posiluje tělo. Toto cvičení využívá kardio zátěž a cílí na svalové skupiny zadních partií těla. Pro posilování hýžďových svalů se využívá cvičení ve stoje, v leže na zádech nebo na boku, na rukou a kolenou atd. což umožní plnou zátěž těla. Při cvičení se zapojují jak svaly hýžďové, stehenní, tak i ostatní svalové skupiny.

FUNKČNÍ TRÉNINK

Všeobecně lze funkční trénink definovat jako souhrnné cvičení, které do činnosti zapojuje maximální množství svalových skupin, a to tak, aby byly co nejvíce napodobeny běžné aktivity klienta.
Kvalitní trénink vede k vyšší svalové rovnováze, pozitivně napomáhá kloubní stabilitě a výrazně přispívá k prevenci zranění pohybového aparátu.
Obrovským benefitem je rozsah pohybu ve všech jeho třech rovinách.
Mozek, který zodpovídá za svalovou činnost, nevnímá pohyb pouze jako individuální činnost konkrétní svalové skupiny, ale jako komplex aktivit.
Lze tedy jednoznačně říci, že efektivní funkční trénink je výzvou pro lektory center a jednoznačně zavedení funkčního tréninku je velkým přínosem pro naše klienty a jejich zdraví.

ZUMBA

Zumba je taneční fitness program, který vytvořil kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Zumba představuje aerobní trénink – jedná se o formu intervalového tréninku, využívá se pojmenování (intermittent training) – „přerušovaný trénink“. Střídají se pomalé a rychlé skladby. Tepová frekvence se po dobu tréninku udržuje v aerobní zóně, zvyšuje se a klesá s měnící se skladbou.

Lekce Zumby většinou trvá zpravidla 60 minut, začíná warm-upem, který čerpá a používá podobné prvky jako aerobik. V této části instruktor připraví cvičence nejen po fyzické, ale i po psychické stránce na další část hodiny. Po rozehřátí následuje taneční párty, plná latinskoamerických rytmů, kde hraje hlavní roli hudba. Používá se převážně latinskoamerická hudba (salsa, merengue, reggaeton, calypso, cumbie, cha-cha, quebradita, mambo, jive ad.) dále se setkáváme i s prvky z orientálních i afrických tanců, s flamencem, řeckou zorbou ad.

Hudba je velmi hlasitá, jako na párty. Instruktor používá po vzoru zakladatele Zumby Beta Pereze neverbální cueing, mikroport se v Zumbě nevyužívá. Účastníci lekce se řídí změnami hudby v konkrétní skladbě.

Každý tanec má základní kroky a proto i Zumba má standardizované kroky. Tyto kroky jsou součástí lekce i v obdobě variací, aerobikové prvky do střední části lekce Zumby nepatří. Latinskoamerická hudba představuje 80% z hodiny, zbytek může představovat moderní hudba, třeba i hip hop atd. Na zemi se nikdy necvičí, vše včetně protažení probíhá ve stoje. Lekce končí pomalou skladbou, kdy je proveden cool down (snížení tepové frekvence) a důležitý strečing.

PROMO DANCE

V rámci celého našeho tanečního studia nabízíme kurzy pro děti od 3 let a to se zaměřením na Street Dance (Hip Hop, House Dance, Lockin, Poppin, Dancehall, Choreo).

Kurzy nabízíme od začátečníků po pokročilé ve všech věkových kategoriích.

Chcete, aby se děti tanec nejen naučily, ale tancování je především bavilo? Chcete být v týmu, kde se navzájem všichni podporují? Tohle a ještě více je u nás prioritou. Součástí našeho týmu můžete být i vy, stačí vyplnit online přihlášku na www.promodance.cz a my se Vám ozveme. Kurzy otevíráme vždy na září – leden a únor – červen. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

COOL DANCE

COOL DANCE je společnost, která poskytuje všechny druhy služeb v oblasti tance. V jejím portfoliu můžete najít organizaci a spolupořádání regionálních i mezinárodních soutěží, vedení tanečního klubu, širokou nabídku kurzů, show a předtančení. Vše děláme s radostí a velkým nasazením. Buďte Cool! Zařídíme Vám vše, co se týká sportovního a společenského tance.

Nabízené kurzy: