Naše lekce

SKUPINOVÉ LEKCE

THERAPY JÓGA

Jóga je označení pro fyzickou, mentální a spirituální disciplínu, která má kořeny ve staré Indii. Jeden z nejpropracovanějších konceptů jógy jsou Patanjaliho Sutry. Patanjali definoval cíl jógy jako zklidnění těkavé mysli (citta vrtti nirodah).

Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán.

Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

DYNAMICKO - NEUROMUSKULÁRNÍ STABILIZACE ( DNS )

Správné dýchání je základem správně provedeného cviku. Během tohoto kurzu vám vysvětlíme proč je právě správný dech tím hlavním klíčem k fyzickému úspěchu. Naučíme vás jak ho správně používat, jak správně cvičit bez toho aniž byste svému tělu zároveň ubližovali.

JÓGA PRO DĚTI

Děti 3-6 let
Hravou formou rozvíjíme tělesný potenciál malých dětí, aby se pohyb stal nedílnou součástí jejich života.

 
Formou příběhu, pohádky, říkánky nebo písničky děti zkoušejí pozice z jogy, ale přitom také skotačí, napodobují zvířátka a květiny. cvičíme a skotačíme.
Jednotlivé jógové pozice jsou prováděny dynamicky, bez výdrže a jsou přizpůsobeny právě dětem.
Lekce není ale jen o prvcích jógy, ale i o relaxaci, veselé zábavě a hře a dotyku. Děti velmi vítají lehké masážní dotyky například na záda, chodidla. Jóga pomáhá rozvíjet fyzickou, psychickou i duševní stránku dítěte, srovnat fyzické disbalance (skolioza), trénuje soustředění/ koncentraci, respekt.
Každá lekce trvá 45 minut a lekce se postupně rozvíjejí podle schopnosti dětí.

 

Pravidla malého jogínka
Než si jdu zacvičit, dojdu si na toaletu. Prázdné břicho je na cvičení lepší než plné.
Před lekcí se trochu napiji, při cvičení ale už nepijeme a nejíme. Pití necháme v šatně.
Cvičíme v ponožkách nebo bosky.

 

 

Děti 7-9 let

Cvičení jógy dětem přináší radost z pohybu. Pomáhá jim lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Živé děti zklidní a naopak klidné děti povzbudí k činnosti. Jóga naučí děti odpočívat a čelit stresovým situacím.

Jóga dětem pomůže najít vnitřní sílu, přináší zklidnění a uvolnění, pomáhá se správným dýcháním, učí soustředění se na sebe samé.

Skrze pružné tělo děti harmonizují svoji mysl. Jóga je čas pro sebe, který pomáhá přes získání stability získat odvahu. Odvahu stát si za svým slovem a za svým cílem.