Jóga děti a rodiče

Jógra rodiče a děti 2-5 let

Ideální způsob, jak trávit čas s dětmi, zůstat ve formě a získat společné zážitky. Během těchto lekcí si aktivně zacvičí rodiče i děti.

Co přinese jóga dětem?
Děti se učí jednodušší pozice za pomoci písniček a říkanek. Dětská jóga učí děti zábavnou formou ovládat tělo, zlepšovat motorické dovednosti a hlavně jim přináší spoustu nových podnětů a zážitků. Během cvičení dochází ke zklidnění nervového systému, posílení obranyschopnosti těla a posílení svalů. Velkým přínosem pro děti je také příležitost k navazování sociálních kontaktů se svými vrstevníky.

Co přinese jóga rodičům?
Cvičení pro rodiče vychází z Iyengar jógy je ideální ke komplexnímu protažení a uvolnění svalů celého těla. Náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na každodenní starosti a soustředíte se pouze sami na sebe. To je důležité hlavně v době, kdy máte malé děti.

Co si vzít na lekci jógy pro rodiče s dětmi?
Pro rodiče i děti je ideální pohodlné oblečení, které neomezuje v pohybu. Cvičí se naboso, ke cvičení se používá jógová podložka, kterou máte možnost si v našem studiu zdarma zapůjčit.